Bad Friskvård Gym Restaurang & Café Aktiviteter utomhus Musik Fritidsgårdar Hyr våra lokaler Om oss Startsida
tillbaka
2010-05-27
SUPER SATURDAY! 4 september

Häng med oss till Globen och Super Saturday!
Ett träningsevent utöver det vanliga.

 

YOU ARE NO 1

Träna en hel dag för Les Mills stjärnor från Nya Zeeland: Jackie Mills, Susan Renata, Gandalf Archer, Dan Cohen och Dan McDonough. Den 4:e september 2010 har LesMills bokat både Annexet och Hovet, på Ericsson Globe-området i Stockholm. I år är SUPER SATURDAY fylld av ännu mer lek, glädje, träning, upplevelse, sociala möten och utmaningar. Avsluta dagen med oss på Café Opera. Boka dig före den 31 maj till specialpris.


Klicka på bilden här till höger för att läsa i foldern






Storsjöhallens instuktörer vill gärna att ni som tränar hos oss hänger med oss ner för att få en verklig träningsboost. Kolla in bilderna nedan så förstår du vad det handlar om!
LesMills visar upp hela sitt utbud så oavsett vilken typ av gruppträningspass du brukar gå på finns något för dig. 

Är du/ni sugna? Kontakta gärna mig, Anne, på anne.liden@umea.se eller 090-163502.
(Ni får själva arrangera med anmälan, resa och logi men vill ni hänga på oss så meddela oss så kan vi bo på samma hotell) 

Förra året var jag, Riitta, Hanna, Sirpa och Lena B ner så prata med någon av oss på passen om ni vill veta exakt hur kul det var!

KOM IGEN NU!
Anne

Vill du se en snutt på youtube från förra året - klicka här:
 
   

 
 
Copyright Storsjöhallen | Telefon 090 - 16 35 44 | storsjohallen@umea.se

NJUT DIG FRISK!